Smoking Area Notice Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$8.17
/each
Earn 8 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Smoking Area Notice Reflective Label: Reflec...
Item 64MY39
$8.17
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Header | Notice |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Printed Language | English |
| Height | 3-1/2 in |
| Width | 5 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Nominal Sign Size | 3-1/2 in x 5 in |
| Sign Legend | Smoking Allowed In This Area |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Mfr. Model # | LCU5-0141-RD_5X3.5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Smoking Area Notice Reflective Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Allowed In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text