Reflective No smoking Label: Aluminum, 5 in x 7 in Nominal Sign Size, Engineer Grade
In Stock
$6.68
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Reflective No smoking Label: Aluminum, 5 in...
Item 35KM04
$6.68
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Nominal Sign Size | 5 in x 7 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Height | 5 in |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Header | Warning |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Material Group | Metal |
| Sign Legend | No Smoking Turn Off Engine |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Width | 7 in |
| Printed Language | English |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Glow In The Dark | No |
| Mfr. Model # | U6-1174-RD_7X5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Reflective No smoking Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Turn Off Engine, Sign Legend Background Color Orange, Sign Legend Style Text