Reflective No smoking Label: Aluminum, 10 in x 14 in Nominal Sign Size, Engineer Grade
In Stock
$13.95
/each
Earn 13 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Reflective No smoking Label: Aluminum, 10 in...
Item 35KM03
$13.95
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Legend | No Smoking Turn Off Engine |
| Height | 10 in |
| Printed Language | English |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Width | 14 in |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Header | Warning |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Material Group | Metal |
| Mfr. Model # | U6-1174-RD_14X10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Reflective No smoking Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Turn Off Engine, Sign Legend Background Color Orange, Sign Legend Style Text