Reflective No smoking Label: Aluminum, 7 in x 10 in Nominal Sign Size, Engineer Grade
In Stock
$9.78
/each
Earn 9 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Reflective No smoking Label: Aluminum, 7 in...
Item 35KM02
$9.78
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Width | 10 in |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Sign Header | Warning |
| Sign Legend | No Smoking Turn Off Engine |
| Glow In The Dark | No |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Height | 7 in |
| Sign Material Group | Metal |
| Printed Language | English |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Mfr. Model # | U6-1174-RD_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Reflective No smoking Label, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Turn Off Engine, Sign Legend Background Color Orange, Sign Legend Style Text. Only shipped in quantities of 5.