Notice Sign: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, 5 in x 7 in Nominal Sign Size
In Stock
$7.34
/each
Earn 7 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Reflective Sheeting, Adhesive Si...
Item 34JV65
$7.34
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Glow In The Dark | No |
| Height | 5 in |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Legend | Positively No Smoking Allowed On These Premises |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Nominal Sign Size | 5 in x 7 in |
| Printed Language | English |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Width | 7 in |
| Sign Header | Notice |
| Mfr. Model # | U5-1462-RD_7X5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Notice Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Positively No Smoking Allowed On These Premises, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text