Notice Sign: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 14 in Nominal Sign Size
In Stock
$14.85
/each
Earn 14 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Reflective Sheeting, Adhesive Si...
Item 34JV64
$14.85
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Header | Notice |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Legend | Positively No Smoking Allowed On These Premises |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Glow In The Dark | No |
| Height | 10 in |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Width | 14 in |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Printed Language | English |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Mfr. Model # | U5-1462-RD_14X10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Notice Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Positively No Smoking Allowed On These Premises, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text