Notice Sign: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size
In Stock
$10.74
/each
Earn 10 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Reflective Sheeting, Adhesive Si...
Item 34JV63
$10.74
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Printed Language | English |
| Sign Header | Notice |
| Width | 10 in |
| Glow In The Dark | No |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Height | 7 in |
| Sign Legend | Positively No Smoking Allowed On These Premises |
| Mfr. Model # | U5-1462-RD_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Notice Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Positively No Smoking Allowed On These Premises, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text