No Smoking Warning Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$9.20
/each
Earn 9 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Warning Reflective Label: Reflect...
Item 64PX43
$9.20
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Nominal Sign Size | 5 in x 7 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Legend | No Smoking Eating Drinking In This Area |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Height | 5 in |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Printed Language | English |
| Width | 7 in |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Header | Warning |
| Mfr. Model # | LCU6-0131-RD_7X5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Warning Reflective Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Eating Drinking In This Area, Sign Legend Background Color Orange, Sign Legend Style Text