No Smoking Warning Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$8.17
/each
Earn 8 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Warning Reflective Label: Reflect...
Item 64PX42
$8.17
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Legend | No Smoking Eating Drinking In This Area |
| Height | 3-1/2 in |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Glow In The Dark | No |
| Printed Language | English |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Nominal Sign Size | 3-1/2 in x 5 in |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Header | Warning |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Width | 5 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Mfr. Model # | LCU6-0131-RD_5X3.5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Warning Reflective Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Eating Drinking In This Area, Sign Legend Background Color Orange, Sign Legend Style Text