No Smoking Warning Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$13.68
/each
Earn 13 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Warning Reflective Label: Reflect...
Item 64PX40
$13.68
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Printed Language | English |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Sign Header | Warning |
| Width | 10 in |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Glow In The Dark | No |
| Height | 7 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Legend | No Smoking Eating Drinking In This Area |
| Mfr. Model # | LCU6-0131-RD_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Warning Reflective Label, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Eating Drinking In This Area, Sign Legend Background Color Orange, Sign Legend Style Text