Smoking Area Notice Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$8.17
/each
Earn 8 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Smoking Area Notice Reflective Label: Reflec...
Item 64MU87
$8.17
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Height | 3-1/2 in |
| Printed Language | English |
| Nominal Sign Size | 3-1/2 in x 5 in |
| Glow In The Dark | No |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Legend | Smoking Area |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Header | Notice |
| Width | 5 in |
| Mfr. Model # | LCU5-0081-RD_5X3.5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Smoking Area Notice Reflective Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text