Smoking Area Notice Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$13.68
/each
Earn 13 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Smoking Area Notice Reflective Label: Reflec...
Item 64MU85
$13.68
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Legend | Smoking Area |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Width | 10 in |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Printed Language | English |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Header | Notice |
| Height | 7 in |
| Mfr. Model # | LCU5-0081-RD_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Smoking Area Notice Reflective Label, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text