Smoking Area Notice Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$15.16
/each
Earn 15 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Smoking Area Notice Reflective Label: Reflec...
Item 64MU86
$15.16
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Legend | Smoking Area |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Header | Notice |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Glow In The Dark | No |
| Height | 10 in |
| Printed Language | English |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Width | 14 in |
| Mfr. Model # | LCU5-0081-RD_14X10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Smoking Area Notice Reflective Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text