Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, DCWS (Domestic Cold Water Supply), 201-225, Brass, Round, 25 PK
In Stock
$101.70
/each
Earn 101 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, DCWS (Dom...
Item 35TG77
$101.70
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Character Type | Text and Numbers |
| Material | Brass |
| Width | 1-1/2 in |
| Valve Tag Application | Domestic Cold Water Return |
| Color | Brass |
| Tag Shape | Round |
| Thickness | 0.04 in |
| Number Sequence | 201-225 |
| Tag Text Legend | DCWS (Domestic Cold Water Supply) |
| Diameter | 1-1/2 in |
| Mfr. Model # | 87379 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121503 |
Description
Numbered Tag, Valve Tag Application Domestic Cold Water Return, Tag Text Legend DCWS (Domestic Cold Water Supply), Tag Shape Round, Character Type Text and Numbers, Serialization Method Consecutive Numbers, Number Sequence 201-225, English, Number of Printed Sides 1, Package Quantity 25