Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, DCWS (Domestic Cold Water Supply), 076-100, Brass, Round, 25 PK
In Stock
$107.10
/each
Earn 107 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, DCWS (Dom...
Item 35TG72
$107.10
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Character Type | Text and Numbers |
| Color | Brass |
| Tag Text Legend | DCWS (Domestic Cold Water Supply) |
| Thickness | 0.04 in |
| Valve Tag Application | Domestic Cold Water Return |
| Tag Shape | Round |
| Material | Brass |
| Width | 1-1/2 in |
| Diameter | 1-1/2 in |
| Number Sequence | 076-100 |
| Mfr. Model # | 87374 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121503 |
Description
Numbered Tag, Valve Tag Application Domestic Cold Water Return, Tag Text Legend DCWS (Domestic Cold Water Supply), Tag Shape Round, Character Type Text and Numbers, Serialization Method Consecutive Numbers, Number Sequence 076-100, English, Number of Printed Sides 1, Package Quantity 25