Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, DCWS (Domestic Cold Water Supply), 001-025, Brass, Round, 25 PK
In Stock
$107.10
/each
Earn 107 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, DCWS (Dom...
Item 35TG69
$107.10
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Color | Brass |
| Valve Tag Application | Domestic Cold Water Return |
| Width | 1-1/2 in |
| Number Sequence | 001-025 |
| Character Type | Text and Numbers |
| Diameter | 1-1/2 in |
| Tag Shape | Round |
| Thickness | 0.04 in |
| Tag Text Legend | DCWS (Domestic Cold Water Supply) |
| Material | Brass |
| Mfr. Model # | 87371 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121503 |
Description
Numbered Tag, Valve Tag Application Domestic Cold Water Return, Tag Text Legend DCWS (Domestic Cold Water Supply), Tag Shape Round, Character Type Text and Numbers, Serialization Method Consecutive Numbers, Number Sequence 001-025, English, Number of Printed Sides 1, Package Quantity 25