No Smoking Sign: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size
In Stock
$11.99
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Reflective Sheeting, Adhesiv...
Item 24WT92
$11.99
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Glow In The Dark | No |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Header | No Header |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Width | 10 in |
| Height | 7 in |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Sign Format | Other Format |
| Printed Language | English |
| Sign Legend | No Smoking Within 20 Feet Of Main Entrances, Exits And Operable Windows |
| Mfr. Model # | U1-1018-RD_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking Within 20 Feet Of Main Entrances, Exits And Operable Windows, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text