Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 14 in x 10 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$6.55
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 1...
Item 474K20
$6.55
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Legend | Smoking Is Prohibited Except In Designated Areas |
| Height | 14 in |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Header | No Header |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Format | Other Format |
| Nominal Sign Size | 14 in x 10 in |
| Width | 10 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Printed Language | English |
| Mfr. Model # | 474K20 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Smoking Is Prohibited Except In Designated Areas, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text