Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 7 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$5.15
/each
Earn 5 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 1...
Item 474K19
$5.15
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Sign Header | No Header |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Height | 10 in |
| Sign Legend | Smoking Is Prohibited Except In Designated Areas |
| Width | 7 in |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Glow In The Dark | No |
| Printed Language | English |
| Sign Format | Other Format |
| Mfr. Model # | 474K19 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Smoking Is Prohibited Except In Designated Areas, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text