Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 14 in x 10 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$6.73
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 1...
Item 474H18
$6.73
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Printed Language | English |
| Sign Legend | No Smoking On School Grounds |
| Glow In The Dark | No |
| Width | 10 in |
| Sign Format | Other Format |
| Nominal Sign Size | 14 in x 10 in |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Header | No Header |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Height | 14 in |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Mfr. Model # | 474H18 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking On School Grounds, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text