Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 7 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$5.15
/each
Earn 5 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 1...
Item 474H17
$5.15
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Width | 7 in |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Printed Language | English |
| Sign Header | No Header |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Glow In The Dark | No |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Height | 10 in |
| Sign Legend | No Smoking On School Grounds |
| Mfr. Model # | 474H17 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking On School Grounds, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text