Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 14 in x 10 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$6.73
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 1...
Item 474F93
$6.73
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Width | 10 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Nominal Sign Size | 14 in x 10 in |
| Sign Format | Other Format |
| Printed Language | English |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Legend | No Smoking Beyond This Point |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Header | No Header |
| Height | 14 in |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Mfr. Model # | 474F93 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking Beyond This Point, Sign Legend Background Color Black, White, Sign Legend Style Symbol and Text