Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 7 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$5.15
/each
Earn 5 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 1...
Item 474F92
$5.15
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Width | 7 in |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Glow In The Dark | No |
| Height | 10 in |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Header | No Header |
| Printed Language | English |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Legend | No Smoking Beyond This Point |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Mfr. Model # | 474F92 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking Beyond This Point, Sign Legend Background Color Black, White, Sign Legend Style Symbol and Text