Reflective No Smoking Warning Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$23.53
/each
Earn 23 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Reflective No Smoking Warning Sign: Aluminum...
Item 64PX39
$23.53
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Printed Language | English |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Material Group | Metal |
| Width | 14 in |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Sign Header | Warning |
| Height | 10 in |
| Sign Legend | No Smoking Eating Drinking In This Area |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Mfr. Model # | LCU6-0131-RA_14X10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Reflective No Smoking Warning Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Eating Drinking In This Area, Sign Legend Background Color Orange, Sign Legend Style Text