Reflective No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 14 in x 10 in Nominal Sign Size
In Stock
$22.17
/each
Earn 22 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Reflective No Smoking Sign: Aluminum, Mounti...
Item 484L81
$22.17
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Width | 10 in |
| Height | 14 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Legend | Smoking Is Prohibited By State Law |
| Glow In The Dark | No |
| Nominal Sign Size | 14 in x 10 in |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Header | No Header |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Sign Format | Other Format |
| Printed Language | English |
| Sign Material Group | Metal |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Mfr. Model # | LCU1-0041-RA_10x14 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Smoking Is Prohibited By State Law, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text