Reflective No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 10 in x 7 in Nominal Sign Size
In Stock
$16.69
/each
Earn 16 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Reflective No Smoking Sign: Aluminum, Mounti...
Item 484L45
$16.69
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Legend | Smoking Is Prohibited By State Law |
| Width | 7 in |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Printed Language | English |
| Sign Material Group | Metal |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Format | Other Format |
| Height | 10 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Header | No Header |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Mfr. Model # | LCU1-0041-RA_7x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Reflective No Smoking Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Smoking Is Prohibited By State Law, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text