Reflective No smoking Sign: Aluminum, 10 in x 14 in Nominal Sign Size, Engineer Grade
In Stock
$22.03
/each
Earn 22 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Reflective No smoking Sign: Aluminum, 10 in...
Item 35KM01
$22.03
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Material Group | Metal |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Sign Legend | No Smoking Turn Off Engine |
| Height | 10 in |
| Printed Language | English |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Width | 14 in |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Header | Warning |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Mfr. Model # | U6-1174-RA_14X10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Warning No Smoking Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Turn Off Engine, Sign Legend Background Color Orange, Sign Legend Style Text