Reflective No smoking Sign: Aluminum, 7 in x 10 in Nominal Sign Size, Engineer Grade, 0.04 in Thick
In Stock
$16.94
/each
Earn 16 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Reflective No smoking Sign: Aluminum, 7 in x...
Item 35KL99
$16.94
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Width | 10 in |
| Sign Material Group | Metal |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Height | 7 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Legend | No Smoking Turn Off Engine |
| Glow In The Dark | No |
| Printed Language | English |
| Sign Header | Warning |
| Mfr. Model # | U6-1174-RA_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Reflective No smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Turn Off Engine, Sign Legend Background Color Orange, Sign Legend Style Text