Reflective No Smoking Danger Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$23.53
/each
Earn 23 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Reflective No Smoking Danger Sign: Aluminum,...
Item 63KE21
$23.53
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Printed Language | English |
| Height | 10 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Material Group | Metal |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Width | 14 in |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Header | Danger |
| Sign Legend | No Smoking In Barn |
| Mfr. Model # | LCU4-0412-RA_14X10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Reflective No Smoking Danger Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking In Barn, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text