Reflective No Smoking Danger Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$16.50
/each
Earn 16 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Reflective No Smoking Danger Sign: Aluminum,...
Item 63KE20
$16.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Header | Danger |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Sign Legend | No Smoking In Barn |
| Height | 7 in |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Printed Language | English |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Width | 10 in |
| Sign Material Group | Metal |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Mfr. Model # | LCU4-0412-RA_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Reflective No Smoking Danger Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking In Barn, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text