Plastic Smoking Area Notice Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mounting, Not Retroreflective, Notice
In Stock
$14.28
/each
Earn 14 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Plastic Smoking Area Notice Sign: Plastic, Mo...
Item 64NM48
$14.28
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Width | 14 in |
| Printed Language | English |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Glow In The Dark | No |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Sign Header | Notice |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Legend | Smoking Area |
| Height | 10 in |
| Mfr. Model # | LCU5-0081-NP_14X10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Plastic Smoking Area Notice Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text