Plastic Smoking Area Notice Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mounting, Not Retroreflective, Notice
In Stock
$11.35
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Plastic Smoking Area Notice Sign: Plastic, Mo...
Item 64NM47
$11.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Printed Language | English |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Legend | Smoking Area |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Width | 10 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Height | 7 in |
| Sign Header | Notice |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Mfr. Model # | LCU5-0081-NP_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Plastic Smoking Area Notice Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text