Plastic No Smoking Danger Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mounting, Not Retroreflective
In Stock
$14.36
/each
Earn 14 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Plastic No Smoking Danger Sign: Plastic, Moun...
Item 64RN49
$14.36
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Printed Language | English |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Width | 14 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Height | 10 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Header | Danger |
| Sign Legend | No Smoking In This Area |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Mfr. Model # | LCU4-0465-NP_14X10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Plastic No Smoking Danger Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text