Plastic No Smoking Danger Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mounting, Not Retroreflective
In Stock
$11.35
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Plastic No Smoking Danger Sign: Plastic, Moun...
Item 64RN48
$11.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Height | 7 in |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Sign Legend | No Smoking In This Area |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Header | Danger |
| Printed Language | English |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Width | 10 in |
| Glow In The Dark | No |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Mfr. Model # | LCU4-0465-NP_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Plastic No Smoking Danger Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text