Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, DHW (Domestic Hot Water), 176-200, Brass, 0.04 in Thick, 25 PK
In Stock
$100.60
/each
Earn 100 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, DHW (Dome...
Item 35TF75
$100.60
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Width | 1-1/2 in |
| Diameter | 1-1/2 in |
| Color | Brass |
| Number Sequence | 176-200 |
| Valve Tag Application | Domestic Hot Water |
| Character Type | Text and Numbers |
| Tag Shape | Round |
| Tag Text Legend | DHW (Domestic Hot Water) |
| Material | Brass |
| Thickness | 0.04 in |
| Mfr. Model # | 87187 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121503 |
Description
Numbered Tag, Valve Tag Application Domestic Hot Water, Tag Text Legend DHW (Domestic Hot Water), Tag Shape Round, Character Type Text and Numbers, Serialization Method Consecutive Numbers, Number Sequence 176-200, English, Number of Printed Sides 1, Package Quantity 25