Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, DHW (Domestic Hot Water), 026-050, Brass, 0.04 in Thick, 25 PK
In Stock
$88.70
/each
Earn 88 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, DHW (Dome...
Item 35TF69
$88.70
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Number Sequence | 026-050 |
| Color | Brass |
| Tag Text Legend | DHW (Domestic Hot Water) |
| Valve Tag Application | Domestic Hot Water |
| Tag Shape | Round |
| Diameter | 1-1/2 in |
| Thickness | 0.04 in |
| Material | Brass |
| Width | 1-1/2 in |
| Character Type | Text and Numbers |
| Mfr. Model # | 87181 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121503 |
Description
Numbered Tag, Valve Tag Application Domestic Hot Water, Tag Text Legend DHW (Domestic Hot Water), Tag Shape Round, Character Type Text and Numbers, Serialization Method Consecutive Numbers, Number Sequence 026-050, English, Number of Printed Sides 1, Package Quantity 25