Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, DCW (Domestic Cold Water), 201-225, Brass, 0.04 in Thick, 25 PK
In Stock
$96.50
/each
Earn 96 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, DCW (Dome...
Item 35TF96
$96.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Width | 1-1/2 in |
| Tag Shape | Round |
| Thickness | 0.04 in |
| Tag Text Legend | DCW (Domestic Cold Water) |
| Color | Brass |
| Number Sequence | 201-225 |
| Character Type | Text and Numbers |
| Diameter | 1-1/2 in |
| Material | Brass |
| Valve Tag Application | Domestic Cold Water |
| Mfr. Model # | 87208 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121503 |
Description
Numbered Tag, Valve Tag Application Domestic Cold Water, Tag Text Legend DCW (Domestic Cold Water), Tag Shape Round, Character Type Text and Numbers, Serialization Method Consecutive Numbers, Number Sequence 201-225, English, Number of Printed Sides 1, Package Quantity 25