Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, DCW (Domestic Cold Water), 101-125, Brass, 0.04 in Thick, 25 PK
In Stock
$95.55
/each
Earn 95 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, DCW (Dome...
Item 35TF92
$95.55
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Number Sequence | 101-125 |
| Character Type | Text and Numbers |
| Tag Text Legend | DCW (Domestic Cold Water) |
| Width | 1-1/2 in |
| Color | Brass |
| Tag Shape | Round |
| Thickness | 0.04 in |
| Valve Tag Application | Domestic Cold Water |
| Diameter | 1-1/2 in |
| Material | Brass |
| Mfr. Model # | 87204 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121503 |
Description
Numbered Tag, Valve Tag Application Domestic Cold Water, Tag Text Legend DCW (Domestic Cold Water), Tag Shape Round, Character Type Text and Numbers, Serialization Method Consecutive Numbers, Number Sequence 101-125, English, Number of Printed Sides 1, Package Quantity 25