Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, COND (Condensate), 351-375, Brass, 0.04 in Thick, Round, 25 PK
In Stock
$96.65
/each
Earn 96 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, COND (Con...
Item 35TE08
$96.65
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Valve Tag Application | Condensate |
| Character Type | Text and Numbers |
| Material | Brass |
| Number Sequence | 351-375 |
| Color | Brass |
| Diameter | 1-1/2 in |
| Thickness | 0.04 in |
| Tag Text Legend | COND (Condensate) |
| Width | 1-1/2 in |
| Tag Shape | Round |
| Mfr. Model # | 23661 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121503 |
Description
Numbered Tag, Valve Tag Application Condensate, Tag Text Legend COND (Condensate), Tag Shape Round, Character Type Text and Numbers, Serialization Method Consecutive Numbers, Number Sequence 351-375, English, Number of Printed Sides 1, Package Quantity 25