Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, COND (Condensate), 276-300, Brass, 0.04 in Thick, Round, 25 PK
In Stock
$110.30
/each
Earn 110 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, COND (Con...
Item 35TE06
$110.30
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Tag Text Legend | COND (Condensate) |
| Valve Tag Application | Condensate |
| Color | Brass |
| Character Type | Text and Numbers |
| Material | Brass |
| Tag Shape | Round |
| Thickness | 0.04 in |
| Diameter | 1-1/2 in |
| Number Sequence | 276-300 |
| Width | 1-1/2 in |
| Mfr. Model # | 23658 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121503 |
Description
Numbered Tag, Valve Tag Application Condensate, Tag Text Legend COND (Condensate), Tag Shape Round, Character Type Text and Numbers, Serialization Method Consecutive Numbers, Number Sequence 276-300, English, Number of Printed Sides 1, Package Quantity 25