Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, 351-375, Brass, 0.04 in Thick, Round, 25 PK
In Stock
$80.75
/each
Earn 80 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, 351-375,...
Item 35TD71
$80.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Material | Brass |
| Width | 1-1/2 in |
| Valve Tag Application | General Purpose |
| Tag Shape | Round |
| Diameter | 1-1/2 in |
| Number Sequence | 351-375 |
| Color | Brass |
| Character Type | Numbers |
| Thickness | 0.04 in |
| Mfr. Model # | 23621 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121503 |
Description
Numbered Tag, Valve Tag Application General Purpose, Tag Shape Round, Character Type Numbers, Serialization Method Consecutive Numbers, Number Sequence 351-375, No Text, Number of Printed Sides 1, Package Quantity 25