Numbered Tag Set: Brass, 1 1/2 in Dia, 201-225, Brass, 0.04 in Thick, Round, 25 PK
In Stock
$80.60
/each
Earn 80 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Numbered Tag Set: Brass, 1 1/2 in Dia, 201-22...
Item 20TD87
$80.60
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Catalog Page | 1822 |
| Brand | BRADY |
| Color | Brass |
| Width | 1-1/2 in |
| Number Sequence | 201-225 |
| Valve Tag Application | General Purpose |
| Character Type | Numbers |
| Tag Shape | Round |
| Diameter | 1-1/2 in |
| Material | Brass |
| Thickness | 0.04 in |
| Mfr. Model # | 23208 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121503 |
Description
Numbered Tag Set, Valve Tag Application General Purpose, Tag Shape Round, Character Type Numbers, Serialization Method Consecutive Numbers, Number Sequence 201-225, No Text, Number of Printed Sides 1, Package Quantity 25