Notice Sign: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, 5 in x 7 in Nominal Sign Size
In Stock
$7.25
/each
Earn 7 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Reflective Sheeting, Adhesive Si...
Item 34JT83
$7.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Glow In The Dark | No |
| Nominal Sign Size | 5 in x 7 in |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Width | 7 in |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Header | Notice |
| Height | 5 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Printed Language | English |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Legend | No Smoking No Eating No Drinking In This Area |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Mfr. Model # | U5-1403-RD_7X5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Notice Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking No Eating No Drinking In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text