Notice Sign: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size
In Stock
$9.59
/each
Earn 9 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Reflective Sheeting, Adhesive Si...
Item 34JT81
$9.59
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Width | 10 in |
| Printed Language | English |
| Sign Legend | No Smoking No Eating No Drinking In This Area |
| Glow In The Dark | No |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Header | Notice |
| Height | 7 in |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Mfr. Model # | U5-1403-RD_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Notice Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking No Eating No Drinking In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text