Notice Sign: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 14 in Nominal Sign Size, Notice
In Stock
$15.39
/each
Earn 15 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Reflective Sheeting, Adhesive Si...
Item 34JU98
$15.39
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Header | Notice |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Sign Legend | Place Cigarettes Cigar Butts And Ashes In Receptacles |
| Height | 10 in |
| Width | 14 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Printed Language | English |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Mfr. Model # | U5-1447-RD_14X10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Notice Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Place Cigarettes Cigar Butts And Ashes In Receptacles, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text