Notice Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mounting, 10 in x 14 in Nominal Sign Size, 0.055 in Thick
In Stock
$15.71
/each
Earn 15 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mou...
Item 44VA88
$15.71
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Height | 10 in |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Width | 14 in |
| Printed Language | English |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Legend | No Smoking Within 20 Feet Of Main Entrances, Exits And Operable Windows |
| Glow In The Dark | No |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Header | No Header |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Mfr. Model # | U1-1018-NP_14X10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Notice Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking Within 20 Feet Of Main Entrances, Exits And Operable Windows, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text