Notice Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size, 0.055 in Thick
In Stock
$12.49
/each
Earn 12 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mou...
Item 44VA87
$12.49
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Header | No Header |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Sign Format | Other Format |
| Width | 10 in |
| Sign Legend | No Smoking Within 20 Feet Of Main Entrances, Exits And Operable Windows |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Height | 7 in |
| Printed Language | English |
| Mfr. Model # | U1-1018-NP_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Notice Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking Within 20 Feet Of Main Entrances, Exits And Operable Windows, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text