Notice Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mounting, 10 in x 14 in Nominal Sign Size, 0.055 in Thick
In Stock
$12.53
/each
Earn 12 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mou...
Item 44UV92
$12.53
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Height | 10 in |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Width | 14 in |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Legend | No Smoking No Eating No Drinking In This Area |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Header | Notice |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Printed Language | English |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Mfr. Model # | U5-1403-NP_14X10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Notice Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking No Eating No Drinking In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text