Notice Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size, 0.055 in Thick
In Stock
$14.36
/each
Earn 14 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mou...
Item 44UG16
$14.36
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Legend | No Smoking No Eating No Drinking In This Area |
| Width | 10 in |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Height | 7 in |
| Printed Language | English |
| Sign Header | Notice |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Glow In The Dark | No |
| Mfr. Model # | U5-1403-NP_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Notice Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking No Eating No Drinking In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text