Notice Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 14 in Nominal Sign Size, Notice
In Stock
$13.57
/each
Earn 13 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign M...
Item 456M45
$13.57
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Width | 14 in |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Legend | Smoking Permitted In This Area. |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Height | 10 in |
| Sign Header | Notice |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Printed Language | English |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Mfr. Model # | LCU5-0032-ED_14x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Notice Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Permitted In This Area., Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text